Mondays:

MONDAYSWEEK 1WEEK 2WEEK 3WEEK 4
20-Aug27-Aug03-Sep10-Sep
00:00 - 02:00ClubfootNVNAFlaubASTRYD (12-1am) & Gravitational Effect (1-2am)
02:00 - 04:00Warp Speed Chug w/ Chugger & DeliciousShÒzhe biön k_ix_n w/ Voxish
04:00 - 06:00
06:00 - 08:00
08:00 - 10.00Tony Morris(09:00) Senseverse RecordsDo Not Disturb (Joe Roberts)The HogSozzzle Takeover (Felix Trusler)
10:00 - 12:00Higher Love (Daniel Findell & Matt Bruce)(11:00) Prince PhillipsMusic TherapyFeedback Moves (Conal Blake)
12:00 - 14:00Aural Youth(13:00) FLmm (pls.uk)Katie WilkinsonC/S Soundsystem
14:00 - 16:00Cabasa(15:00) Village CutsSkudCloudsTurbulent Juice (Osc Kins)
16:00 - 18:00Strange Signals (Joe Innes)(17:00) Depth of Field (Scan One)Jose MacabraDokta
18:00 - 20:00Daddy Long LegsDepth of FieldThe Double Happiness Show (Jonny Goes West)P-Hocto
20:00 - 22:00Loose LipsLoose LipsHomodropLoose Lips
22:00 - 00:00Cleaver's Bedtime StoriesTechnical Difficulties (DJ Boycey)Fire Emoji One Hundred EmojiNight Stream

Tuesdays:

TUESDAYS24-Jul31-Jul07-Aug14-Aug
00:00 - 02:00Electric NougatSuso FloresEveryday Junglist - Section 6 - Broken BeatsThe Moskalus Show
02:00 - 04:00Joe CravenHanzLine Backer
04:00 - 06:00
06:00 - 08:00
08:00 - 10.00
10:00 - 12:00Cellar TalksCellar TalksCellar TalksCellar Talks
12:00 - 14:00Baby Powder Urban Beats (Titus Maz)Oliver MoonRadio Ragweed (Ambient Animal)Danse Macabre (Vasillis Marvel)
14:00 - 16:00Jazzi Bobbi (2-3pm) & J-Shadow (3-4pm)We Remember Lives (The Hospice Biographers)Charts & Wires (Blaise Radley)They Make Sound
16:00 - 18:00Perfect HistoryBioni SampPerfect HistoryDominic Toone
18:00 - 20:00b0ld (streamed live from Berlin)Harry ByfordMy Favourite LabelsSpin Orbitals (Nathan Fitzpatrick)
20:00 - 22:00Solid Gold Telephone (8-9pm) & Parallax View (9-10pm)Chaos TheorywearehappenedWeeaboo Massive
22:00 - 00:00Timothy J FairplayRoll Out The Rugs w/ DJ Shag GirlsThe Unboxed Show (Luke Handsfree)Roll Out The Rugs w/ DJ Shag Girls

Wednesdays:

WEDNESDAYS25-Jul01-Aug08-Aug15-Aug
00:00 - 02:00Tudor Acid and My Wires are unconventionalQuanta RecordsPower CouplesStupid Color Squad
02:00 - 04:00The Full Circle w/ Manuel RomeroRicochet RecordsJunctions
04:00 - 06:00
06:00 - 08:00
08:00 - 10.00Wotta MessAndrea El BragaTentative Decisions (Luke Elliott)The Off Licence Show (w/ Tangent + friends)
10:00 - 12:00First Transmission (Stephen McLaughlin) (pre-rec) / Graham DunningThe Wavey Brunch Show (abstrktd) (pre-rec for this cycle only)Richie / Mark RivlinFAKE FUR
12:00 - 14:00No One's Watching (Pet Rock & Prescious Little Snowflake)Rewired Minds (Crackers)BeechesThe Repeat Beat Broadcast (PJ Poet)
14:00 - 16:00AiraweLooney ChoonsJan Peter-WestadEat My Beat Records
16:00 - 18:00Neon Memory w/ WLFJCKTOMBOY & OrnographyFedka Ze IrritantAvant Garbage (Trish)
18:00 - 20:00Tommy DAnti Skate (Sam Karam)RAW (Altino)In My Head (Ian Charles Carter) / Nic Fisher
20:00 - 22:00The Whole EnchiladaArt Needs An OperationMassive Dance Hits (James Marrs / James Ellis)BALLSDEEP & PlayingWithScissors
22:00 - 00:00Forteana (Jonathan Greenwood)Savage SerenityShow & TellCabin

Thursdays:

THURSDAYS26-Jul02-Aug09-Aug16-Aug
00:00 - 02:00The Listening Post (Joe Rothwell)Jack & Larry
02:00 - 04:00Traffic MCR (AYRTAN)Feral StateMirror Sounds w/ Natasha GiordanoInt'l Winners
04:00 - 06:00Working Slackers Club (Paxman & Kortzer)Joe ABCBeef Records (02:00-03:00)
06:00 - 08:00
08:00 - 10.00The Chill Mitchell Breakfast Show (Tom Schofield)Paul Blackford
10:00 - 12:00Anna Wester (11-12am)AmandaWMD CollectiveCaleb Watson
12:00 - 14:00Huff & JohnHuff & JohnHuff & JohnHuff & John
14:00 - 16:00Faster Than TransmissionMen Speak RadioOveractive Wax GlandBen Pest / Dancetrophies w/ DJ USB & Louis
16:00 - 18:00Climax Corporation (Christopher Rowland)Vincent MorrisBinweasal VibrationYou Might Not Like This
18:00 - 20:00All Things Progressive w/ Ammar ZafarTorn RelicsSamba NoiseOutrŽ Voyage w/ Marie Malarie / MaK
20:00 - 22:00Aidan ShawColder Tech SupportUnder My Feet) / Joe MoochaColder Tech Support
22:00 - 00:00Clockwise (streaming live from Five Miles)Flotsam/JetsamConstellate (Christaan Boeva)Dream Unit & Earthly Measures

Fridays:

FRIDAYS27-Jul03-Aug10-Aug17-Aug
00:00 - 02:00Pro.toneTraffic MCR ONE-OFF pre-rec / Drazi Drags?D GlareJack & Larry
02:00 - 04:00Riddim Soundsystem (Jamie Riddim & Womp Fing)DJ StretchmarkSimilar Tastes (Tom Moon)
04:00 - 06:00
06:00 - 08:00
08:00 - 10.00SOUP KITCHEN
10:00 - 12:00SISTAS (09:30am) / INSPIRE (11am)SISTAS (09:30am) / INSPIRE (11am)SISTAS (09:30am) / INSPIRE (11am)SISTAS (09:30am) / INSPIRE (11am)
12:00 - 14:00Cherif HashizumeMichael ClarkBarry Bungalow's Extreme Fetish ClubRye Shabby
14:00 - 16:00CatzMuzik (Dan Cat)CosplayGlobalocally (Dotan - Kan Beng)Eddy & Rory
16:00 - 18:00Promontorian (David Smith)Nettles (Anete Lapsa)Josh CaffeEasy-J / Cahal Naughton
18:00 - 20:00Artefax (Julien Chabert)Tagwell WoodsIgnition w/ Pepo FernandezSoreab / Sumerian w/ Tech Support
20:00 - 22:00Hot Hands RadioLiar Bird ShowCluster NodeDazed & Confuzed
22:00 - 00:00Working TitleXavierElectrix Shox w/ Billy Nasty / The Soundbite of Song (Dela & TheFirstCircle)Rodeo

Saturdays:

SATURDAYS28-Jul04-Aug11-Aug18-Aug
00:00 - 02:00Moongroover's Tropical DiscoFurthur ElectronixMalleable
02:00 - 04:00Verbal Records (Alex Rodrigues)YantYears of DenialNo Future
04:00 - 06:00Turned OnTurned OnTurned OnTurned On
06:00 - 08:00
08:00 - 10.00Jamma
10:00 - 12:00TracesRotation PolicyDivergent Sunshine (The Solitary Hounds)Tiny & Tiny / Jon Alan
12:00 - 14:00Cope'n'FaganFall UpLittoral Transmissions (Adam Kinsey & Stephen Barrett)AudioGuido's Guide
14:00 - 16:00Today's Active Lifestyles (Alan Fisk)Reverb BistroBen SummersOverrated / Joe Robots
16:00 - 18:00Liquid Ritual (starting august)TorqueBreslin b2b Jake PaulThose That Can't
18:00 - 20:00Underground Vibes (Peter Cordosh)THINGS DISAPPEAR w/ LKFXDRM666 (Tremors TV)The Ditch (Adam Clarke)
20:00 - 22:00J-CityCeili Collective (Dylan Moran & Omar O'Reilly) (7-9pm this month)wannamarchi.clubLike IN ABYSS RADIO
22:00 - 00:00For The RecordFaux Naif (Kimi) / M II MThe Mantis OperaHypanagogic Jerk (Olaf) / Nic Fisher
MEACHJack & LarryInterrupt (pre-rec) (12-1am)Silent Kraft
Moreno AcidoLine Backer

Sundays:

SUNDAYS29-Jul05-Aug12-Aug19-Aug
00:00 - 02:00MEACH (pre-rec)Jack & LarryInterrupt (12-1am)Silent Kraft
02:00 - 04:00Moreno AcidoLine Backer
04:00 - 06:00
06:00 - 08:00
08:00 - 10.00ELMC Radio w/ Dr.DoctorASMR Sound Catalogue (Jonnie Harris)
10:00 - 12:00Some Chat (Christian, John and Steve)AS IF. NO WAY!Skirmish Blog (Kenny Farthing) (starting september)Desire Lines w/ Adam Kinsey (pre-rec)
12:00 - 14:00Melome (Tom Moulton) (12-1pm) & Exform (Sarah Hollamby) (1-2pm)Canopy Presents (Luke Thurnam)TREASURE (Ben Treasure & Alex Treasure)DJ .flp
14:00 - 16:00Adam IngoldAshley Casselle presents CasselleShowALNA SoundAriadne's Labyrinth
16:00 - 18:00S.O.O.N.SISUJeff OparaLee & Paul (not in August)
18:00 - 20:00You Taste Like The TropicsShaped By What We LoveYou Taste Like The TropicsPlace or Time w/ Sasha BK
20:00 - 22:00Percussive Pentagon (Crispian Robinson)Fiscal Cliff & Kyle MonologuesYellow RadioFiscal Cliff & Kyle Monologue
22:00 - 00:00Ben GaylasUmbilical Chords: Night NurseSumerian140 MC